14. jaanuar 2014

puudused ja uued tuuled

Head uut aastat!

Nagu pealkiri ütleb, on mul puudused ja need on päris rasvased ja suured. Puudu on nii insprisatsioonist kui ka motivatsioonist - tahaks ju teha uusi ja veel paremaid postitusi uue aasta puhul aga lihtsalt aju ei genereeri seda, mis oleks vaja. Seega ma lihtsalt kostitan natuke pildijoruga teid - ei saa ju päris "ära unustada". Vaheldus selleks, mis on ees, kui puudused otsustavad mind maha jätta ja teed teha uuele ja paremale.

Aasta algas mul huvitavalt. Ma asusin uuele kohale tööle, kolisin pisikesse ja imemuhedasse korterisse kelmikülas (see atmosfäär ise juba seal on imeline, puitmajad, vana ja logisev aga ikkagi nii romantiline). Olen taasavastanud oma kire toidutegemise vastu ning kallistan igapäev oma parimaid sõpru - sest elu ilma nendeta on nukker. Lõikasin maha jupi oma juustest - see oli vabastav.

Terve Jaanuari kuu võrreldes Detsembriga seni on olnud väga loov ja over the top. Olen hakanud elu teise pilgu läbi vaatama - räägitakse ju et selleks et saada edukaks ja silmapaistvaks maailmakodanikuks tuleb läbi käia täielikus põhjas. Ja ära ma käisingi, täielikus mustas augus, November ja Detsember 2013 olid minu jaoks kõige hullemad ajad mu elus. Kuna mul on väga toetavad sõbrad, elukaaslane, õde - olen ma sellest edukalt välja tulnud. Haavad paranevad aga armid jäävad - õpetus, et tuleb olla targem ja parem, kui seda oled olnud seni. Ja seda ma üritangi olla.

Otsustasin ka et aasta algus algab kaalualandusega - sai juurde võetud erinevate asjade läbi 40 kilo. Maha kavatsen võtta lähiaastatega ja tasapisi 45. Praeguseks on läinud natuke üle 5 kilo. Võib öelda, et edukas :)

Olen õnnelik. 
Retsept
Kõrvitsa - kartuli püreesupp krõbeda peekoniga.

Potipõhja pisike tükk võid, pruunista selles kergelt kõrvits, kartul, porgand ja sibul. Lisa vein, tunde järgi, valge - mina soovitan rieslingut. Lase alkoholil välja aurustada. Lisa puljong - niimoodi napilt, et juurikad oleks kaetud. Lase keeda kuni viljad on pehmed - võib ka täitsa pudruks keeda. Nõruta puljong eraldi kaussi ja püreesta viljad - vähehaaval puljongit lisades, kuni püree on sobiva tekstuuriga. Pane püree uuesti potti ja tulele - lisa vahukoor (35%) ja lase korraks keema. Supp on valmis.

Kui sobib terav siis mina lisasin ka juurikate keemise ajal julgelt tabasco kastet ning tsipa cayenne pipart - et mõnusalt magusale supile väike kick juurde lisada. Mõnus!

Garneeringuks lasin ahjus toorpeekoni hästi krõbedaks ning sobib juurde ka juust - ise valid milline.

Olge ilusad!
Birgit.

2 kommentaari: